اساتید محترم دانشگاه برای دسترسی به منابع علمی خارج از دانشگاه از طریق تلفن همراه با سیستم عامل اندروید  با انجام مراحل زیر در تلفن همراه خود می توانید به منابع الکترونیک خارج از شبکه دسترسی داشته باشید :

1.در مرحله نخست باید کانکشن (vpn ) ساخته شود . به این منظور وارد بخش تنظیمات تلفن همراه می شویم جهت ایجاد کانکشن  ابتدا در قسمت ADD VPN قرار می گیریم. با انتخاب گزینه افزودن نمایه vpn  یا Add vpn کانکشن ایجاد می شود.
 
 
 
2.در این مرحله با تنظیمات زیر مواجه می شویم در تنظیمات این قسمت طبق تصویر حتما  Type: PPTP  و server address:78.39.217.167  ثبت شود.
 
 
3.  در آخر در VPN  ایجاد شده نام  و کلمه عبور اتصال به اینترنت خود را وارد نمایید و connect را انتخاب کنید. دقت نمایید که یوزر و پسورد شخصی خود که قرار است با آن متصل شوید در سیستم دیگری به اینترنت متصل نباشد و حتما از قبل اتصال خود را قطع کنید.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

سوالات متداول

چگونه مي توانم كتاب امانت بگيرم؟

براي امانت گرفتن بايد عضو كتابخانه دانشگاه به آدرس lib.lums.ac.ir شويد. پس از ورود به پورتال كتابخانه مركزي در قسمت "ثبت نام برخط در كتابخانه" اطلاعات و مدارك خود را بارگزاري نماييد. پس از انجام مراحل ثبت نام اطلاعات شما براي كتابخانه ارسال شده و پس از تاييد كتابدار و دريافت شماره عضويت مجاز هستيد كه كتاب به امانت بگيريد. براي اطلاعات بيشتر آيين نامه امانت را مطالعه نماييد.

تعداد مداركي كه كاربران مي توانند به امانت بگيرند  براي كليه كاركنان و  دانشجويان مقطع كارداني و كارشناسي 3 مدرك به مدت 15 روز ،  براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد و دكتراي عمومي 5 مدرك به مدت 15 روز و مدت امانت منابع براي دانشجويان دوره تخصص و اعضاي  هيأت علمي نيز 21 روز و به تعداد 7 كتاب مي­باشد.

تا چند بار مي توان كتابي را تمديد كرد؟

تا سه بار در صورتي كه نسخه اي از كتاب در كتابخانه باشد و درخواست كننده نداشته باشد

چگونه ميتوان منابع امانتي را تمديد كرد؟
به صورت تلفني و مراجعه حضوري
شماره تماس:  06633120233 داخلي 214
آيا امكان امانت گرفتن كتاب از طريق پورتال كتابخانه ديجيتال وجود دارد؟

خير فقط با مراجعه حضوري به كتابخانه مركزي دانشگاه و كتابخانه هاي وابسته امكان امانت منبع وجود دارد.

چگونه ميتوانم منابع مورد نظر را رزرو كنم؟
براي رزرو منابع مي توان به صورت حضوري و همچنين از طريق نرم افزار كاوش به آدرس
مراجعه نمود. پس از جستجوي مدرك با كليك بر نتيجه مورد نظر گزينه تقاضاي رزرو را انتخاب نماييد.